Design Ľuboš © 2008
Výlet do Dolomitov po úspešnej svetovke Kadani - Aidin druhý fešák
Naše „Béčka”

Matka: ICH ADELAIDE Wadaru
Otec:   ICH Chipangali´s Kadani  

Narodené:  18.2.2003
14 šteniatok (10 psíkov / 4 sučky)

Brody, Bruno alias Bardy, Body, Benjamín, Brix, Bardy alais Brunko, Bral, Benny, Bob, Bax

Betty, Britta, Baimee, Beky

Druhý krycí pes mal mať nasledovné prednosti - plnochrupú líniu a dostatočné predhrudie.

Vedeli sme, že Aida si podrží peknú hlavu, veľmi peknú hornú a dolnú líniu, ktorá spolu s výborným uhlením zadných končatín zaručí výbornú motoriku pohybu. Vyrovnaná povaha budúceho Aidinho fešáka - to bola úplne samozrejmá požiadavka.

Zvažovali sme dvoch psíkov – z CHS Kisangani „Lea” (Kisangani Akidu) a druhého z CHS Chipangali´s - Kadaniho. Necítili sme sa tak „podkutí” aby sme si vedeli vybrať vhodného krycieho psíka sami, respektíve sme nechceli prehliadnuť niečo dôležité a preto sme si dali náš výber okomentovať vtedajšej klubovej poradkyni chovu pani A. Friedrichovej ako aj Monike Tušanovej. Po mnohých hodinách zbierania informácií na internete sme sa nakoniec rozhodli pre „kilometrovo“ menej náročnú variantu a rozpútala som živú komunikáciu s Ulrikou, majiteľkou Kadaniho.

Kadani sa nám osvedčil, všetkým šteniatkam zabezpečil zuby a podarilo sa mu vylepšiť aj ich predhrudia. Aiduška porodila skutočných ridžbekov s ridžom, nemala ani jedného potomka s diagnózou dermoid sinus, spoľahlivo podržala v chove pekný rovný chrbát, typickú „Simangiu” hlavu a peknú farbu oka.

Z „B“ vrhu zbierali vystavovateľské skúsenosti Brody, Bruno, Brix, Bardy, Benny, Bax a zo slečien Baimee i Beky.

Z Brodyho, Bruna a Bardyho sa stali „poľovníci” -  úspešne zložili farbiarske skúšky.

Uchovnené boli a v línii pokračujú Bruno alias Bardy (náš druhý pes), Baimee a Beky.