Design Ľuboš © 2008
Aida v Dolomitoch
Adelaide WADARU
11/04/1998 - 28/04/2005, SPKP 255
 
chovná sučka, 005/AB0VY/2
DBK A/A, DLK A/A, plnochrupá, 64cm
Junior Šampiónka SR
Šampiónka SR
Inter Šampiónka
Grand Šampiónka SR
Šampiónka SKCHR
Najkrajšia mladá suka SKCHR 1998
Najkrajšia dospelá suka SKCHR 1999, 2000
Európska víťazka mladých Tulln´99
3.miesto - Svetová výstava Miláno 2000
4.miesto - Svetová výstava Amsterdam 2002
Najkrajšia suka ŠV SKCHR - EURODOGSHOW 2003
držiteľka mnohých titulov CAJC, CAC, CACIB, BOB…
bola rodinným miláčikom a matkou 28-ich šteniatok…
Aidu sme si vlastne ani nevyberali… Keď sme boli u chovateľa mal už posledné 2 sučky. A tak manželka vybrala „tú s maskou”. Vtedy sme vôbec neuvažovali chodiť na výstavy…
Ale nedalo nám to a navštívili sme psiu výstavu v Bratislave (vtedy bývali ešte v Dostihovom areáli), ktosi nás pochválil „aké máte krásne šteniatko”, nám nebolo viac treba a prihlásili sme sa na najbližšiu výstavu… A tak začala Aidina úspešná kariéra.
Aida získala svoj prvý titul BOB ako 16-mesačná (MVP Bratislava 1999), asi najmladší RR s takýmto úspechom. Odvtedy vyhrala množstvo výstav, u mnohých rozhodcov predovšetkým vďaka veľmi dobrému pohybu, ktorý zdedila po svojich predkoch a tento prenáša ďalej na svojich potomkov.
Vždy sme sa snažili nepodľahnúť výstavnému ošiaľu a naháňaniu sa za titulmi, pre nás bola Aida strážkyňou rodinného pokoja a predovšetkým „tlmičom všetkých negatívnych vášní”.
Hovorí sa že pes je obrazom svojho pána, naša Aida bola absolútne vyrovnaná a nekonfliktná sučka… až do chvíle keď pocítila krivdu, vtedy to vedela veľmi nekompromisne riešiť.
Opustila nás náhle… Na Veľkonočný pondelok sa jej zauzlilo tenké črevo a po 4 hodinách dodýchala na operačnom stole. Bol to pre nás šok, z ktorého sme sa nevedeli dlho spamätať a trvalo veľmi dlho kým sme boli schopní o našom smútku hovoriť nahlas…