Design Ľuboš © 2008
JCH A Crystal Spirit by Luanda
A Crystal Spirit by Luanda
18/03/2008, SPKP 1283
 
chovná sučka, 005/A0VX/2
DBK A/A, DLK A/A, plnochrupá, 65cm
Junior Šampiónka Slovenska
Šampiónka Slovenska
2x Crufts nominácia 2010
6x CAJC,9x CAC, 4x Res.CAC, 1x CACIB, 2x Res.CACIB
BOB CACIB Nitra 2008
Junior BOG CACIB Nitra 2008
2. miesto BOG CACIB Nitra 2008
a Bardyho nádejná frajerka…
Ako Alenka k Sarke prišla…
Kedysi dávno som na prechádzke uvidela rodinku so šteniatkami rodézskeho ridžbeka a od-
vtedy som vedela, že to je presne taký psík akého raz chcem mať. Moja cesta k tomuto snu trvala dlho a nebola priama.
Medzitým do našej rodiny prišla Kirka - sučka nemeckého ovčiaka, ktorú mám doteraz. Kirka mi splnila moju túžbu mať krásneho, veľkého, inteligentného a oddaného psa, no svojho sna mať rodézskeho ridžbeka som sa nevzdávala. Čím viac vedomostí o tomto plemene som získavala tým bolo moje presvedčenie silnejšie.
Až jedného dňa pred výstavou v Trenčíne, som si povedala, že je ten správny čas zaopatriť si šteniatko. Na výstave som sa zoznámila s Jankou a Ľubošom. Po prvom spoločnom venčení s mojou nemeckou ovčiačkou Kirkou a ich rodézskymi ridžbekmi Bardym a Girkou som „bola celkom v tom” a už nebolo cesty späť. Spoločne sme začali s intenzívnym hľadaním vhodného šteniatka, pretože okrem túžby mať tohto krásneho a múdreho havina, som od začiatku mala v pláne venovať sa chovateľstvu. Bardymu sa narodili šteniatka vo Švajčiarsku, tak sme výber zamerali tam, ale už bolo neskoro, všetky sučky s chovateľskými predpokladmi už boli zadané. Tak sme hľadali ďalej… A mali sme šťastie, v CHS Luanda boli ešte nezadané sučky tak sme hneď vycestovali aby „sa nám ušlo”. Bol pekný slnečný deň a všetky šteniatka boli vonku. Bolo dosť ťažké si vybrať, našťastie mi Janka s Ľubošom pomohli s výberom a víťazom bola sučka č.8 A Crystal Spirit by Luanda.
Keď som priviezla Sarku prvý krát domov bolo úžasné sledovať ako sa Kirka ujala malého čuda, ktoré sa na ňu vešalo ako na maminu. Od začiatku sú nerozlučné kamarátky a najviac sa tešia keď vidia že pre nich chystám kufor auta. To už vedia že pôjdu na Soblahovské lúky a stretnú sa s Bardym a Girkou.
Ešte nemala ani 15 mesiacov keď vyhrala prvého BOB-a. Bolo to na výstave Grand Prix Slovakia 2009 v Nitre. A aby bolo radosti ešte viac, v záverečných súťažiach Sarka získala ocenenie Junior BOG a 2. miesto BOG VI. skupiny FCI medzi dospelými.